You are currently viewing ESCAPE GAME. ПОПРОСИТИ ПІДКАЗКУ ЧИ ВПОРАТИСЯ САМОСТІЙНО?

ESCAPE GAME. ПОПРОСИТИ ПІДКАЗКУ ЧИ ВПОРАТИСЯ САМОСТІЙНО?

Місце без буденних проблем, наповнений пригодами та оригінальними завданнями – це світ, в який ми потрапляємо, переступивши поріг квестів у Кропивницькому. Атмосфера, реквізити, музика – все створено з метою подарувати максимум приємних емоцій.

Одне завдання плавно переходить в інше, створюючи захопливу історію, яка переносить в іншу реальність. Ви розв’язуєте головоломки та рухаєтеся відповідно до сценарію, а якщо виникають якість труднощі, вам допоможуть підказки. Їх офіційної класифікації у квестах не існує. Тому ми ознайомимо вас з умовними видами, спираючись на власний досвід.

Види підказок у квест-кімнатах

Підказка – додаткова інформація, яку гравці отримують у процесі проходження квесту, яку надає оператор гри або автоматизована система, щоб допомогти команді рухатися вперед. 

Адміністратор, як правило, діє на свій розсуд та дає підказки виходячи із ситуації на моніторі відео спостереження. Якщо хочете взяти «ситуацію у свої руки», ви можете попереджувати оператора, яку саме підказку хочете отримати. Для цього розглянемо, які їх види можуть бути.

1. Натяки

Оператор не допомагає вирішити завдання, а просто говорить, на чому потрібно зупинитись. Такі натяки допомагають зорієнтуватись у кімнаті та сфокусуватись на чомусь конкретному. Вони направляють гравців та не псують атмосфери гри. Наприклад: «Щось не так з трубами» і т.п.

2. Більш конкретно

«Дослідіть валізу», «уважно огляньте купюри» – такий вид знаходиться між натяками й однозначними відповідями. Наприклад, ви знайшли предмет, але не знаєте, де його можна використати. Або не уважно дослідили реквізит, тим самим знайшли не всі частинки головоломки тощо. Не варто часто просити такого роду підказки, адже велика їх кількість негативно впливає на інтригу у квесті.

3. Прямолінійна допомога

Такі підказки вагомо впливають на атмосферність гри й, відповідно, на ваше сприйняття іншої реальності. «Підійдіть до білої скрині, на ній висить замок із кодом, введіть комбінацію…» – такий вид звучить не часто, але бувають ситуації, коли вони необхідні. Краще попросити прямолінійну допомогу, ніж витрачати час на безуспішні пошуки невідомо чого, тим самим втратити купу часу.

4. Непередбачувана ситуація

На жаль, рідко бувають випадки зі збоями в технічних пристроях квестів. Це випадок, коли «ми зробили все правильно, а двері не відкриваються..». Таке може бути як від неправильного використання цього предмету гравцями, так і без людського втручання. Якщо таке трапилося, не соромтеся попросити допомоги в оператора – він допоможе оперативно вирішити питання. 

Підказки у квестах – маленька підтримка у вашій пригоді. Не соромтеся поставити питання, якщо необхідна допомога. Ми ніколи не намагаємося дати вам повну відповідь на головоломку, оскільки приємніше розгадати її самостійно.

Деякі квест-кімнати обмежують кількість необхідних підказок. Їх навіть може бути лише три. Ми не вважаємо це справедливим, тому не використовуємо таку систему. Ми хочемо, щоб ви незабутньо провели час, тому допомагаємо стільки разів, скільки вам необхідно.

Як отримати підказку?

Перед проходженням квесту, ви маєте розуміти й те, яким чином будете отримувати підказки. Існують різні механізми, які допомагають у процесі гри:

  • монітор

Зручний спосіб зв’язку між двома сторонами. Коли гравці просять допомоги, оператор завантажує текстову підказку на монітор у квесті. Команда може легко прочитати текст на екрані та рухатися далі у своїх пошуках;

  • рація

Швидкий засіб зв’язку адміністратора з гравцями. Не хвилюйтеся, якщо не вмієте користуватися рацією. Вам проведуть консультацію перед початком гри у використанні такого приладу. Потрібна допомога – затиснули кнопку, поставили запитання у рацію, відпустили та отримали миттєву відповідь. Все просто!

Існують також інші види механізмів, які використовують квести у всьому світі:

  • письмові підказки

Оператор пише підказку на аркуші паперу та просовує її під дверима. Такий спосіб рідко використовують. Він не практичний, бо забирає багато дорогоцінного часу. Це можуть бути заздалегідь підготовані аркуші із текстом всередині кімнати, але часто їх потрібно додатково пояснювати, бо деякі гравці їх не сприймають;

  • «голос згори»

Це система голосового зв’язку у кімнаті. Адміністратор говорить у мікрофон, гравці ж чують підказку через вмонтований динамік у кімнаті. Тим самим створюється ефект «голосу згори»;

  • актор

Поширеним способом подачі підказок є оператор або актор у квесті. Часто такі підказки прописані за сценарієм, тому зберігають інтригу квесту та підтримують атмосферу кімнати.

Яким би не був спосіб зв’язку, ми завжди вам допоможемо у ваших пошуках! Підказки квест-кімнат в Кропивницькому дуже корисні та допомагають гравцям успішно завершити їх пригоду. Але захоплюватись ними не потрібно, адже проходження гри зведеться лише до розв’язання задач та головоломок. Ви ж повинні сповна відчути всю атмосферу кімнати та перевтілитися у героїв іншої реальності.